*O hodowli

Jakie były początki hodowli Małe Białe

Moja przygoda z kotami zaczęła się ponad 20 lat temu, kiedy podczas zakupów zauważyłam między sklepowymi półkami małego, wyziębionego kociaka. Decyzja o zabraniu go ze sobą została podjęta błyskawicznie i już po chwili wracałam do domu z maleństwem pod kurtką. Był to mój pierwszy kociak i to on nauczył mnie wszystkich kocich zwyczajów. Kilka lat później dołączyły do nas dwie czarno-białe kotki.

Mając już doświadczenie w życiu z kotami zamarzyłam o posiadaniu kota rasowego. Wiedziałam, że głównym kryterium przy wyborze rasy będzie to, aby kot był towarzyski i pogodny. Ponieważ do tej pory miałam trzy czarne koty uznałam, że nowy domownik powinien mieć jasną i puchatą sierść, a  ze względu na to, że koty syberyjskie mniej uczulają wybór padł na koty o jaśniejszym umaszczeniu i o cudownych , niebieskich oczach, rasę Neva Masquerade. Nie chciałam ryzykować sytuacji, w której za kilka lat musiałabym oddać kota, ponieważ u kogoś z domowników pojawiłyby się objawy alergii.

Tym sposobem we wrześniu 2014 w naszym domu pojawiła się BESSI z hodowli LAURKOWO*PL.

Dwa lata później zamieszkała z nami jej córka Antea, później Bonnie a w 2017 pojawiła się na świecie Colete która również postanowiła zostać z nami. Kolejne koteczki, Olivia i Destiny również urodziły się u mnie.

Moja pasja do kotów tej rasy przeszła na moją mamę Beatę. Po śmierci dwóch kotek, które mieszkały z mamą ponad 16 lat, mama zdecydowała o dołączeniu do mojej hodowli.

Pierwszą kotką hodowlaną która zamieszkała z mamą jest Bonnie. Mama zdecydowała się również na zakup pięknych kotek z Rosji: Yagodki z hodowli Maris Stella i Guerlaine z hodowli Imageblaze. Następnie, również z Rosji, przyjechał do nas niezwykle przyjacielski kocurek L*Kiryan Morozko. Od lutego 2018 mieszka z mamą piękna koteczka Bayuna z hodowli Kocilandia Bis*PL, a następnie dołączyly jeszcze koteczki, które urodzily sie w naszej hodowli : Geyla, koteczka o niebieskim umaszczeniu, Helena o klasycznym, syberyjskim kolorze futerka i koteczka Idylla, piękna i słodka niebieska dziewczynka, córka Geyli.

Yagodka Maris Stella RU
YAGODKA- Maris Stella
Ch. Imageblaze Guerlaine RU
GUARELINE - Imageblaze
Kiryan Morozko_kocurek syberyjski Neva Masquerade
L*KIRAYN - Morozko
Bessi Laurkowo , Małe Białe PL
BESSI - Laurkowo*PL
Antea Małe Białe PL, kotka Neva Masquerade, syberyjska
ANTEA - Małe Białe*PL
Bonnie Małe Białe*PL, kotka syberyjska, Neva Masquerade
BONNIE - Małe Białe*PL
Colete Małe Białe PL
COLETE - Małe Białe*PL

O HODOWLI

Jesteśmy w pełni legalną Hodowlą Kotów Rasowych zarejestrowaną w Polskim Związku Felionologicznym (PZF) należącym do World Cat Federation (WCF).

Nasze koty są członkami rodziny, zawsze są przy nas i towarzyszą nam w codziennych czynnościach. Wszystkim kociaczkom poświęcamy dużo uwagi dzięki czemu mają szczęśliwe dzieciństwo oraz są doskonale zsocjalizowane. Oprócz zdrowia kotków najbardziej zależy nam na tym aby były przyjacielskie, lubiły się przytulać oraz były cudownymi kompanami nowych opiekunów.

Nasze dorosłe koty mieszkają w dwóch domach: ze mną mieszka Bessi, Antea, Colete, Olivia, Destiny, a z Beatą mieszka Yagodka, Bayuna, Geyla, Helena, Idylla, a nasz kocurek L*Kiryan Morozko jest królem w innym domu.

Nasze koty biorą udział w wystawach kotów, są bardzo dobrze oceniane i zdobywają kolejne certyfikaty i wyróżnienia.

Wszystkie nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną. Przechodzą zarówno specjalistyczne badania nerek (PKD) i serca (HCM), jak również mają wykonywane regularnie badania krwi i USG. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie są zdrowe i wolne od wad genetycznych.
Hodowla jest wolna od Felv/Fiv. 

Kociaczki, które urodziły się u nas opuszczają naszą hodowlę:

  • posiadając pięciopokoleniowy rodowód akceptowany na całym świecie wystawiony przez Polski Związek Felionologiczny (WCF)
  • będąc po dwukrotnym szczepieniu najlepszą szczepionką (Purevax)
  • będąc po profilaktycznym odrobaczaniu
  • zaczipowane i zarejestrowane w największej bazie Safe Animal
  • są wykastrowane lub wysterylizowane
  • przed podróżą do nowego domu przechodzą szczegółową kontrolę weterynaryjną
  • podpisujemy umowę sprzedaży kociaka w której gwarantujemy, że kotek jest zdrowy
  • kotek otrzymuje wyprawkę – karmę na pierwsze dni w nowym domku, oraz legowisko lub drapaczek z zapachem swojej kociej rodziny
  • kotek posiada książeczkę zdrowia/paszport

Warunki sprzedaży kotka w opcji do Hodowli są ustalane indywidualnie.

Kotki sprzedajemy wyłącznie do hodowli zarejestrowanych w WCF, FIFE i TICA

Kotki są nauczone korzystania z kuwetki i drapaka oraz są przyzwyczajane do obcinania pazurków. Nasze kocięta jedzą surowe mięsko przygotowywane zgodnie z zasadami diety BARF , oraz najlepsze jakościowo puszki.

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie życia kotka. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podzielimy się doświadczeniem.

Rejestracja PZF Małe Białe
Rejestracja WCF Małe Białe

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć kotków które aktualnie szukają nowych domków. Może właśnie u nas znajdziesz swoje wymarzone, puchate szczęście 🙂

Agnieszka i Beata