Bayuna Kocilandia Bis PL, kotka syberyjska, Neva Masquerade

Do adopcji dorosła kotka syberyjska, Neva Masquerade

Szukamy nowego domu dla Bayuny, koteczki syberyjskiej Neva Masquerade

Koteczka mieszka w naszej hodowli od 5 lat, urodziła się 20.11.2017

Jest to kotka pohodowlana, po zabiegu kastracji..  Macierzyństwo bardzo ją obciążało zarówno fizycznie jak i psychicznie, w związku  z czym zdecydowałam się na wycofanie jej z hodowli i nie męczenie jej dziećmi.

Bayuna, czyli Bibi jest absolutnie uroczą koteczką, bardzo komunikatywną, ale też delikatną i wrażliwą.

Uwielbia każdą formę komunikacji ze swoim człowiekiem, lubi jak się z nią rozmawia, uwielbia kontakt wzrokowy, dotyk i głaskanie, lubi się bawić w związku z czym wymaga codziennej stymulacji, zarówno fizycznej jak i intelektualnej. Nie chodzi o zwykłe machanie wędką z piórkiem, ale o zabawę zmuszającą ją do myślenia.

Jest też ogromną pieszczochą, ale nie lubi spać na rękach czy kolanach. Gdyby mogła, to większość dnia spędziłaby leżąc na kanapie i nadstawiając brzuszek do miziania i czesania.

Bibi w zimie ma długie i bardzo gęste futro, w związku z czym wymaga codziennej pielęgnacji – wyczesywania, co na szczęście bardzo lubi. Trzeba jej również zapewnić stały dostęp do trawki dla kotów i podawać jej pastę odkłaczającą. Do obcinania pazurków jest przyzwyczajona i nie ma z tym problemu.

Koteczka bardzo źle znosi podróże samochodem i w ogóle jakikolwiek  pobyt w transporterze,  w związku z czym szukamy opiekunów mieszkających na stałe w Warszawie , nie podróżujących, a jeśli już to takich, którzy zapewnią jej dochodzących opiekunów w jej domu.

Kotka jest mocno kapryśna jeśli chodzi o jedzenie. Próba przekonania jej do barfa, czy puszek wysokomięsnych zakończyła się problemami zdrowotnymi, choć czasami zje troszkę surowego mięsa i niewielką ilość karmy puszkowej.

Nasze wymagania:

Szukamy doświadczonych opiekunów kochający koty, o ustabilizowanej sytuacji mieszkaniowej i rodzinnej, bez małych dzieci, którzy zapewnią Bibi szczęśliwy, spokojny i bezpieczny dom na całe jej życie, pełen miłości, troski, szacunku i zrozumienia jej kocich potrzeb.

Bibi wymaga kontaktu nie tylko wieczorem, w związku z czym wykluczany osoby pracujące po 10 godzin dziennie.

W domu nie może być innych zwierząt,  psów, kotów, królików, itp.

W mieszkaniu musi być profesjonalnie osiatkowany balkon i zabezpieczone okna – Bibi uwielbia przebywać na balkonie i zdarzało jej się wspinać po siatce zabezpieczającej.

W nowym domu na kotkę powinien czekać drapak dla dużych kotów, duża kuweta z wysoką tylną ścianką.

Bibi jest kotem niewychodzącym i tak musi pozostać.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego – 510 00 25 00. Nie odpowiadam na sms-y.

Adopcja płatna.

Pozdrawiam serdecznie, Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *