Pohodowlana kotka syberyjska, Neva Masquerade czeka na swoich opiekunów

You are currently viewing Pohodowlana kotka syberyjska, Neva Masquerade czeka na swoich opiekunów

Zaczynamy szukać nowego domu dla Bayuny, koteczki Neva Masquerade

Koteczka mieszka w naszej hodowli od 4 lat, urodziła się 20.11.2017

Jest to kotka pohodowlana, już po zabiegu kastracji, a w sumie urodziła tylko 8-ro kociąt.  Macierzyństwo bardzo ją obciążało zarówno fizycznie jak i psychicznie, w związku  z czym zdecydowałam się na wycofanie jej z hodowli i nie męczenie jej dziećmi.

Bayuna, czyli Bibi jest absolutnie uroczą koteczką, bardzo komunikatywną, ale też delikatną i wrażliwą.

Uwielbia każdą formę komunikacji ze swoim człowiekiem, lubi jak się z nią rozmawia, uwielbia kontakt wzrokowy, dotyk i głaskanie, lubi się bawić w związku z czym wymaga codziennej stymulacji, zarówno fizycznej jak i intelektualnej. Nie chodzi o zwykłe machanie wędką z piórkiem, ale o zabawę zmuszającą ją do myślenia.

Jest też ogromną pieszczochą, ale nie lubi spać na rękach czy kolanach. Gdyby mogła, to większość dnia spędziłaby leżąc na kanapie i nadstawiając brzuszek do miziania i czesania.

Bibi w zimie ma długie i bardzo gęste futro, w związku z czym wymaga codziennej pielęgnacji – wyczesywania, co na szczęście bardzo lubi. Trzeba jej również zapewnić stały dostęp do trawki dla kotów i podawać jej pastę odkłaczającą. Do obcinania pazurków jest przyzwyczajona i nie ma z tym problemu.

Koteczka bardzo źle znosi podróże samochodem i w ogóle jakikolwiek  pobyt w transporterze,  w związku z czym szukamy opiekunów mieszkających na stałe w Warszawie , nie podróżujących, a jeśli już to takich, którzy zapewnią jej dochodzących opiekunów w jej domu.

Kotka jest mocno kapryśna jeśli chodzi o jedzenie. Próba przekonania jej do barfa, czy puszek wysokomięsnych zakończyła się problemami zdrowotnymi, choć czasami zje troszkę surowego mięsa i niewielką ilość karmy puszkowej.

Nasze wymagania:

Szukamy doświadczonych opiekunów kochający koty, o ustabilizowanej sytuacji mieszkaniowej i rodzinnej, bez małych dzieci, którzy zapewnią Bibi szczęśliwy, spokojny i bezpieczny dom na całe jej życie, pełen miłości, troski, szacunku i zrozumienia jej kocich potrzeb.

Wszyscy domownicy powinni mieć świadomość, że kot w domu zmusi ich do zmiany niektórych przyzwyczajeń, że fotel może być zajęty, a sierść będzie na ubraniach, kanapach, w łóżku  czy w kawie, a przy kuwecie będzie rozsypany żwirek.

Bibi wymaga kontaktu nie tylko wieczorem, w związku z czym wykluczany osoby pracujące po 10 godzin dziennie.

W domu nie może być innych zwierząt,  psów, kotów, królików, itp.

W mieszkaniu musi być profesjonalnie osiatkowany balkon i zabezpieczone okna – Bibi uwielbia przebywać na balkonie i zdarzało jej się wspinać po siatce zabezpieczającej.

W nowym domu na kotkę powinien czekać drapak dla dużych kotów, duża kuweta z wysoką tylną ścianką.

Bibi jest kotem niewychodzącym i tak musi pozostać.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu telefonicznego – 510 00 25 00. Nie odpowiadam na sms-y.

Pozdrawiam serdecznie, Beata

Dodaj komentarz